• Šťastné a veselé Vianoce

  Šťastné a veselé Vianoce

  Ďalší úspešný rok je za nami. Organizačný team Nipponfest-u by rád poprial naším návštevníkom, sponzorom a partnerom pokojné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu svojich blízkych a len to najlepšie v novom roku 2017.

 • Dátum konania ročníka 2017

  Ročník 2016 je úspešne za nami. My už myslíme čo bude o rok. Ale hlavne kedy bude o rok...

 • Odozva návštevníkov

  Ahojte! Boli ste na našej akcií? Máte pripomienky, nápady alebo celkový dojem o ktorý by ste sa chceli s organizátormi podeliť? Máte jedinečnú možnosť! Formulár odozvy návštevníkov je pripravený a tí z vás ktorý ho vyplnia a zanechájú na seba kontakt budú zaradený o lístky na fest o rok.

 • Poďakovanie

  Ďakujeme naším návštevníkom, partnerom a sponzorom za super víkend. Ďakujeme aj naším dobrovoľníkom, ktorý usilovne makali. Pevne veríme že ste sa bavili a máte kopu dobrých spomienok.

 • Japonské centrum na Nipponfeste

  Japonské centrum na Nipponfeste

  Okrem zaujímavého workshopu ikebany, ktorý si budete môcť v sobotu od 16:00 vyskúšať, má pre vás Japonské centrum pripravené aj dve prednášky.

 • Program podujatia v Mobile

  Program podujatia v Mobile

  Áno je to tak. Ponúkame vám môžnosť stiahnuť si program festivalu do mobilu prostredníctvom aplikície Condroid.

 • Diskusia s Organizátormi

  Zorganizovať festival, to nie je len tak! Za jedným víkendom stojí kopa práce, mesiace a mesiace organizovania, vymýšľania; čas, snaha a námaha partie nadšencov japonskej a ázijskej kultúry. My Vás pozývame nahliadnuť do zákulisia festivalu, pokecať si s partiou, ktorá pre Vás organizuje Nipponfest a Hangukon.

 • Koláčiky a kávička od BoVik Cakes

  Koláčiky a kávička od BoVik Cakes

  Cupcake je skvelý koláčik! V tom svojom košíčku ju neuveriteľne praktický, ide o šikovné servírovanie! A dostupný je v nekonečných variáciách – aký je ten Váš najobľúbenejší?

 • Herné konzoly na Nipponfeste a Hangukone 2016!

  Herné konzoly na Nipponfeste a Hangukone 2016!

  V Japonsku a Južnej Kórei má herný priemysel silné postavenie, konzolové a počítačové hry tam hrávajú malí i veľkí, existujú celé herne plné herných automatov od výmyslu sveta, ide o neodmysliteľnú súčasť tamojšej kultúry. Minulý rok ste nám návštevníci povedali že by ste radi aj elektronické hry a my sme vás vypočuli. Preto tento rok nájdete herné konzoly premiérovo aj na Nipponfeste a Hangukone!

 • Premietanie Spirited Away v Kino kvalite

  Premietanie Spirited Away v Kino kvalite

  Uhádnete, ktorý japonský film zarobil v zahraničí najviac peňazí a môžeme ho teda považovať za najúspešnejší japonský film za hranicami Japonska? Ide o animovaný film Spirited Away (Sen to Chihiro no Kamikakushi, 千と千尋の神隠し, Cesta do fantázie) z roku 2001 od známeho režiséra Haya Miyazakiho zo štúdia Ghibli, ktorý dokonca v roku 2003 získal Oscara za najlepší animovaný film.

 • Diskotéka

  Diskotéka

  Ako iste už mnohí viete diskotéka sa stala takým naším trademarkom a preto nebude chýbať ani tento rok.

 • Voľne pripojiteľná Wifi

  Voľne pripojiteľná Wifi

  Drahí naši návštevníci v rámci skvalitňovania zábavy a služieb tento rok prichádzame s novinkou pre vás. Voľne dostupnou Wifi pre vás...

 • Predajné stánky SVET OTAKU a FUNTASTIC

  Predajné stánky SVET OTAKU a FUNTASTIC

  Drahí návštevníci, ani tento rok nebudete ukrátení o rozširovanie svojej zbierky figúrok, „plyšákov“ alebo mangy. Po dobrom nákupe vo Svete Otaku sa budete môcť zahrať skvelé hry, ktoré Vám prinesie Funtastic.

 • Ikebana Workshop

  Ikebana Workshop

  Ak si myslíte, že ikebana patrí len na vianočný stôl, vyvedieme vás z omylu.

 • Japonsko a Čína; posledných 50 rokov v dobrom i zlom

  Japonsko a Čína; posledných 50 rokov v dobrom i zlom

  Zaujímajú vás medzinárodné vzťahy? Máte slabosť pre príbehy na spôsob Dávida a Goliáša, no s modernejšou muničnou výbavou? Táto prednáška vás teda poteší.

 • Japonská mytológia

  Japonská mytológia

  Mytológia Japonska je bohatá na príbehy a rôzne bytosti. Nenechajte si ujsť jej prehľad v podaní Tomoe-gozen.

 • História japonského odevu

  Zaujíma vás, ako vzniklo kimono? Čo bolo v móde na dvore a čo nosil bežný ľud? Nenechajte si teda ujsť prednášku Tomo-gozen.

 • Predbežný program

  Drahí naši fanušíkovia a návštevníci. Určite nedočkavo čakáte na to čo sme si pre vás tento rok pripravili. Uverejnili sme pre vás predbežný program.

 • Cosplay diskusia

  Cosplay diskusia

  Znovu vám prinášame cosplay diskusný panel, kde naši cosplayeri rozoberú niekoľko zaujímavých tém. Samozrejme počas celej diskusie bude priestor aj na vaše divácke otázky. Opýtajte sa cosplayerov, čo vás vždy zaujímalo! Našimi diskutérmi sú Bya, Hong-chan a porotkyne cosplay súťaže KiuBe a Hermy, ktoré sme si ale už predstavili.

 • Cosplay porota

  Cosplay porota

  Cosplay súťaž a spolu s ňou aj naša nová súťažná kategória originalcostume, sa nezadržateľne blížia. Je teda načase aby sme si predstavili našu tohtoročnú porotu. Netreba sa báť, porota nehryzie, rada vám počas celého conu poradí a odpovie na vaše otázky spojené s cosplayom a jeho výrobou.

 • Nipponquest -Reportáž z roku 2015

  Súťaž NipponQuest pôvodne vznikla ako akási zábavná programová výplň pre návštevníkov Nipponfestu a Hangukonu.

 • Súťaž v jedení Tteokbokki

  Súťaž v jedení Tteokbokki

  Podobne ako minulý rok sme pre vás opäť pripravili súťaž v jedení na rýchlosť. Avšak tentoraz nepôjde o rezance, ale o tradičné kórejské jedlo Tteokbokki.

 • Workshop japonského viazania kníh

  Workshop japonského viazania kníh

  Viete, čo je yotsume toji? Chcete sa to dozvedieť a odniesť si pekný a praktický suvenír? Nezmeškajte teda workshop.

 • Saniika na Nipponfeste!

  Saniika na Nipponfeste!

  Kresleniu sa tento rok výnimočne darí. Michaela "Saniika" Králová je slovenská ilustrátorka komiksov a máng. Niektorí ju poznajú aj vďaka Comic Book-om a účasti na mnohých conoch (Comics salón, Akicon, KomiksFest! a i.) Teraz ju máte možnosť stretnúť naživo aj u nás. Zostane pri tom, čo ju baví a v čom vyniká - pri kreslení.

 • Predpredaj aj vo Funtasticu!

  Predpredaj aj vo Funtasticu!

  Nestihli ste si ešte kúpiť lístok cez inviton.sk? Prípadne nemáte ešte bankový účet? Máme pre vás riešenie...

 • Workshop kaligrafie!

  Workshop kaligrafie!

  Je nám cťou, že vám i tento rok môžeme v programe ponúknuť kaligrafiu. Ak vás umenie písmomaľby štetcom a tušom zaujíma, nenechajte si ujsť sobotňajší workshop.

 • Predpredaj lístkov 2016

  Predpredaj lístkov 2016

  Vážení priatelia, mnohí už iste viete že predpredaj lístkov je v plnom prúde. Tento rok ponúkame za nezmenenú predpredajovú cenu lístka ešte viac zábavy ako predtým. Lístok má platnosť na všetky tri dni.

 • Malé divadlo kjógenu na Nipponfeste!

  Malé divadlo kjógenu na Nipponfeste!

  Je nám cťou privítať v programe známe Malé divadlo kjógenu! V nedeľu sa u nás predstavia prednáškou o tomto japonskom divadelnom smere a predvedú vám niekoľko ukážok. Nenechajte si to ujsť!

 • AMV súťaž na dovolenke!

  AMV súťaž na dovolenke!

  V tomto ročníku Nipponfestu a Hangukonu si tradičná súťaž všetkých nádejných editorov a režisérov - AMV berie voľno a nebude súčasťou programu.

 • Výtvarná súťaž

  Výtvarná súťaž

  Po prvý krát sa na festivaloch Nipponfest a Hagukon môžete zúčastniť kresliacej súťaže!

 • Lolita móda: Lorinoko a Porcelain Doll

  Lolita móda: Lorinoko a Porcelain Doll

  Prvá slovenská značka venujúca sa lolita móde Lorinoko bude spolu so spriaznenou českou značkou Porcelain Doll prezentovať iba u nás svoje produkty, ktoré si tiež budete môcť zakúpiť v ich predajnom stánku.

 • Cosplay

  Cosplay

  Ak patríte k tým, čo ešte nevedia, čo to cosplay je, vysvetlenie nájdete v nasledujúcich riadkoch. Názov cosplay vznikol spojením slov „costume“ a „play“. Prvé naznačuje, že to je samozrejme kostým určitej postavy, avšak nie je to len taký obyčajný, karnevalový a bez hlbšej pointy. Cosplay-u dodáva hlavný význam práve slovíčko „play“, ktoré znamená, že sa aj vžijete do postavy, ktorú si vyberiete – snažíte sa naozaj byť ako ona. Cosplayeri sú akoby multi umelcami, ktorí okrem šitia a výroby kostýmov vedia svoju postavu aj herecky stvárniť, pričom im nesmie chýbať aj určitá dávka kreativity. Snažia sa o čo najlepšie prevedenie svojej postavy ako z vizuálnej, tak aj z hereckej stránky.

 • Karaoke

  Karaoke

  Radi si pospevujete? Nepreskočíte ani jeden opening aby ste si s ním mohli zanôtiť? Tak neváhajte a príďte si zaspievať svoju obľúbenú pieseň na naše pódium! Cieľom súťaže nie je len predviesť svoje spevácke schopnosti, ale aj zaujať a pobaviť publikum. Svoje vystúpenie teda môžte oživiť videoklipom, tanečným číslom alebo si prizvite kamarátov, ktorí vás radi podporia z pódia. Každá snaha sa určite cení! ;)

 • Nábor prednášajúcich

  Nábor prednášajúcich

  Ak máte záujem prednášať alebo viesť workshop na Nipponfeste a podeliť sa tak o svoju vášeň k japonskej kultúre, prihláste sa ...

 • Dátum konania ročníka 2016

  Je to tu... Rok sa s rokom zbehol a nastal čas vás oboznámiť s dátumom konania ďalšieho ročníka vášho obľúbeného festivalu. Tak teda pekne si vezmite vaše kalendáre a vyfarbite si dni 11.11, 12.11 a 13.11.2016

 • Súťaž v AMV

  Súťaž v AMV

  Každoročná výzva režisérov a editorov je opäť tu! Ak si chceš zmerať svoje sily s konkurenciou a rozpútať bitku vo veľkom štýle na veľkom plátne a presvedčiť stovky ľudí