Čo pre vás pripravujeme?

Drahí naši návštevníci a fanúšikovia.

Iste nedočkavo čakáte na informácie týkajúce sa programu nášho festivalu. Dovoľte nám teda v stručnosti načrtnúť, čo za menu pre vás "varíme."

Tento rok sa môžete tešiť na kopu dobrých filmov a anime. Na svoje si určite prídu všetky vekové kategórie. A ak by vás to v kinosále omrzelo, máme pre vás pripravenú kopu prednášok ako od slovenských prednášateľov, tak i od niekoľkých zahraničných.

Workshopy a prednášky vás budú čakať v hojnom počte a s rôznorodosťou tém. Ak by ste sa však chceli zabaviť aktívnejším spôsobom, pripravujeme pre vás DDR, hry ako Magic the Gathering, shogi, go a aj veľmi populárny karaoke room. Už nemusíte skúšať spev iba vo vlastnej sprche bez sprievodu a lyriky - my vám ponúkame možnosť odskúšať si to na skutočnej profi mašine so všetkým, čo k tomu patrí. A ktovie, možno vás karaoke chytí natoľko, že sa o rok prihlásite do karaoke súťaže o hodnotné ceny.

Keď vám vyschne v hrdle a telo začne hlásiť nedostatok cukru a proteínov - máme pre vás riešenie - naše občerstvenie na mieste - čajovňu a bufet, ktorými budete nadšení. Chcete vyskúšať tradičné japonské sushi alebo kórejský bibimbap? Kde inde ako u nás? Samozrejme, čakať vás budú aj menej exotické pochutiny.

Naši hostia s ukážkami bojových umení vám ukážu, ako nahromadenú energiu vydať tým správnym spôsobom. Po uličkách v priestoroch festivalu vás bude vábiť množstvo predajcov svojím tovarom za skvelé ceny. A tu a tam iste stretnete aj našich špeciálnych hostí so zvučnými menami, ktorí budú súčasťou nášho programu.

Pokiaľ ste návštevník, ktorý by sa chcel stať aktívnou súčasťou nášho programu a súťažiť, máme tu pre vás súťaže s atraktívnymi cenami.

AMV - máte radi spojenie anime a muziky? Radi striháte video? Potom sa pripravujte! Táto súťaž je pre vás.

Radi spievate a nemáte trému vystupovať na javisku? Ste správny človek pre našu Karaoke súťaž!

Radi tancujete a prípadne ešte k tomu radi aj spievate? Tak potom pre vás je vhodný K-pop contest plný rytmického tanca a niekedy až búrlivých akrobatických kúskov.

Cosplayeri zvučných, aj menej zvučných mien sa už určite pripravujú a vedia prečo! Veď napokon, čo by to bol za program bez Cosplay súťaže, kde si ľudia ušijú kostýmy obľúbených postáv či už z hier, filmov, anime alebo komixov?

No a aby toho nebolo málo, náš dlhodobý priateľ a váš milovaný DJ Ondro si pre vás pripravuje set, ktorý nikoho nenechá sedieť pridlho!

Program budeme samozrejme budeme aktualizovať a s prichádzajúcim časom vám prezradíme viac a viac. Mnohí z vás už dávno vedia, že spojenie Nipponfest a Hangukon sľubuje kvalitnú zábavu.

Vieme, čo ľudom chutí - sme predsa tiež nadšenci ako vy a milujeme to, čo robíme, pretože to robíme pre vás. Sme radi, že stojíte pri nás a za odmenu, ako pevne veríme, sa vám oplatíme festivalom, na ktorom zažijete veľa nezabudnuteľných chvíľ.

Tešíme sa na vašu návštevu, priatelia!

Váš organizačný tím