Japonsko očami Sewi

Milí naši priaznivci.

Predstavujeme vám ďalšieho prednášateľa v našom pestrom programe. Je ním Sewitches, milovníčka Japonska, ktorá sa Japončine venuje ako samouk a v Japonsku strávila rok na študijnom pobyte. Môžete ju poznať aj z jej vlogov na Youtube, ktorými nás tešila počas jej pobytu v Šizuoke na našej facebookovej stránke.

Sewi je zo starej generácie slovenských „otakov“, ktorí vyrastali na nemeckom RTL2, a tak niet divu, že Sailor Moon miluje už od svojich 6 rokov. Pri bojovníčke proti zlu to však nezostalo - Sewi sa na strednej škole začala vážnejšie zaujímať o Japonsko, hlavne po objavení čara j-popu, dorám a neskôr aj idolov. Po nezdaroch s japanistikou si Sewi našla vlastnú cestu a do Japonska sa dostala ako študent výtvarnej výchovy.

Sewi má pre vás pripravené hneď dve náhľady do japonskej kultúry: 

Ak vás zaujíma, ako sa nejapanista môže dostať do Japonska, aké výhody, či nevýhody (ktoré síce Sewi ešte neobjavila) to má a čo všetko sa dá odniesť z ročného pobytu v Japonsku, nenechajte si ujsť jej prednášku "Štúdium v Japonsku pre nejapanistov."

Druhá prednáška sa bude niesť už v pop-kultúrnejšom duchu. Rozmýšľali ste niekedy, ako vyzerá koncert v Japonsku a ako sa naň môžete dostať? Sewi, ktorá má za sebou peknú hŕstku japonských podujatí, nám navyše prinesie aj najnovšie zážitky z londýnskeho koncertu japonského elektro-popového tria Perfume. Našli ste sa v tejto téme? Príďte si pozrieť "Všetky cesty vedú na j-koncert."

Ak vám ponuka jej prednášok nestačí, môžete sa tešiť aj na jednu sprievodnú akciu, ktorú si pre vás pripravila. Zatiaľ nebudeme nič prezrádzať, no určite ďalej sledujte náš web, kde sa čoskoro objavia ďalšie novinky a zaujímavosti z programu.

Váš organizačný tím

2Komentárov

  • Flanky

    Sewi ma japonskeho frajera. Cize damy ked budete dobre tak sa s vami mozno podeli aj o to ako si nasa slovenska deva moze ziskat japonskeho chlapa :)

  • Aniy

    Flanky, ďakujem ti za slovenských chlapov, ktorí vďaka týmto radám ostanú sami :D