Premietanie Spirited Away v Kino kvalite

Spirited AwayUhádnete, ktorý japonský film zarobil v zahraničí najviac peňazí a môžeme ho teda považovať za najúspešnejší japonský film za hranicami Japonska? Ide o animovaný film Spirited Away (Sen to Chihiro no Kamikakushi, 千と千尋の神隠し, Cesta do fantázie) z roku 2001 od známeho režiséra Haya Miyazakiho zo štúdia Ghibli, ktorý dokonca v roku 2003 získal Oscara za najlepší animovaný film.

Pre tých, ktorí by o tomto populárnom filme náhodou ešte nepočuli – ide o príbeh 10-ročného nezbedného dievčatka menom Chihiro, ktoré vôbec nie je nadšené tým, že sa musí sťahovať do nového domu.

Po ceste sa s spolu s rodičmi zastavia v opustenom lunaparku (aspoň za to dané miesto považujú), kde rodičov postihne kliatba a Chihiro je vtiahnutá do fantastického sveta duchov a iných fantastických bytostí. Chihiro sa totiž ocitne v tajomných kúpeľoch japonských bohov a aby ju čarodejnica Jubaba nezakliala, začína v nich pracovať. Chihiro spoznáva čarodejníckeho učňa Hakua a iné zaujímavé postavičky a snaží sa rodičov zachrániť.

Tento čarovný animovaný film si môžete pozrieť už v piatok (11.11.) v kino kvalite, začiatok premietania je o 18:00. Film sa bude premietať s dabingom, takže si ho s Vami môžu pozrieť aj Vaše deti či mladší súrodenci. Pevne veríme že sa vám táto čerešnička piatkového filmovéeho večera bude páčiť aj s ostatnými bodmi programu, ktorý sme si pre vás pripravili.

Váš organizačný team