Diskusia s japonskými študentmi

Milí naši návštevníci.

Zaujíma Vás Japonsko, jeho kultúra a jedinečnosť, no nikdy ste nemali tú možnosť porozprávať sa priamo s ľuďmi z krajiny vychádzajúceho slnka? Ako si vlastne Japonci uvedomujú klady a zápory svojej rodnej krajiny, ako vnímajú tradičnú kultúru a zvyky, či vplyv západného sveta na život? A je Japonsko takou krajinou, ako nám ju anime ukazuje?

U nás na festivale budete mať jedinečnú možnosť zúčastniť sa diskusie s japonskými študentami na rôzne témy.

A tieto témy si vyberáte práve Vy! Čokoľvek Vás zaujíma, či už o kultúre, jedle, zvykoch, tradíciách, alebo anime, či hudbe. Každý zo zúčastnených Japoncov momentálne študuje na Slovensku, takže otázky ako “Prečo práve naše malé Slovensko?” alebo “Ako ste prežili prvú slovenskú chľastačku?” sú určite hodné uvoľnenejšej diskusii. Budeme vyberať tie najžiadanejšie témy a najzaujímavejšie otázky, takže hor sa do vymýšľania!

Témy, otázky a pripomienky môžete posielať Sewitches, ktorá sa na to podujme ako moderátorka diskusie a zároveň prekladateľka. Diskusia bude prebiehať zväčša v anglickom jazyku, prípadne sa môže vyskytnúť preklad z japončiny.

Japonským študentom, ktorých sme oslovili, sme zadali malú úlohu: Krátko sa predstav a povedz o sebe niečo výstižné či netypické.

A takto vyzerá výsledok:

Sane

Meno: Sanae Okada
Univerzita: Shizuoka University
Odbor: Anglický jazyk a medzinárodné vzťahy
Vek: 21

“Pochádzam z prefektúry Mijazaki na ostrove Kjúšú. Mijazaki dialekt je úplne odlišný od spisovnej japončiny, čo ma sprvu dosť prekvapilo, ale teraz už konečne ovládam oboje. Na výmennom pobyte som bola aj v Amerike.”

Shuichiro

Meno: Shuichiro Takagi
Univerzita: Ryukoku University
Odbor: Ekonomika
Vek: 20

“Pochádzam z Ósaky. Mojím koníčkom je anime, futbal a celkovo športovanie. Takou neobvyklosťou je, že pozerávam anime v rôznych jazykoch.”

Shogo

Meno: Shogo Mashine
Univerzita: Waseda University
Odbor: Geografia Slovenska (na Univerzite Komenského)
Vek: 24

“Pochádzam z prefektúry Saitama. Milujem východnú Európu a navštívil som veľa rôznych krajín, ako napríklad Slovensko, Česko, Poľsko, Rusko, až po Kosovo, či Albánsko. Zo všetkých krajín sa mi najviac zapáčilo na Slovensku, a preto som sa rozhodol ísť sem na rok študovať. Precestoval som aj veľa slovenských miest. Milujem slovenské pivo, víno a pálenku.”

Našu úlohu zvládli ľavou zadnou, treba ich už len prekvapiť nejakou nevšednou otázkou.

E-mail: [email protected], alebo komentár sem, prípadne na našej FB stránke.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Váš organizačný tím

 

2Komentárov

  • Flanker

    Hmmm Shogo Mashine.... uz vieme s kym pojdeme na after party.... Jack nezabudni tu Hruskovicu....

  • JackK3000

    Ja stale neviem o akej hruske ty stale rozpravas...