Cosplay súťaž

Ako napísala známa cosplayerka Yaya Han na svojom webe: Ako lepšie ukážem lásku k svojim obľúbeným anime či manga hrdinom zo svojich detských čias, ako tým "že sa nimi stanem"?

Dúfame teda, že aj tá Vaša nezhrdzavela a zúčastníte sa našej tohtoročnej Cosplay súťaže. Nemusíte si pravdaže urobiť kostým iba z anime/mangy! Či už to bude kostým inšpirovaný počítačovými hrami, filmami, komiksami , hudobnými skupinami alebo dokonca nejaký Váš osobný originálny dizajn, smelo príďte! :) 

Tento rok budeme mať tri šikovné porotkyne.


Prvou je Hermy, ktorá bude mať na starosti aj celú súťaž. Venuje sa cosplayu od roku 2009, pričom cosplayovala mužské ale i ženské postavy z rôznych médií. Zameriava sa predovšetkým na organizovanie a vedenie skupinových cosplayov a scénok v cosplay divadle (skupina Forever Second), ktoré získali viacero umiestnení a víťazstiev, ako napríklad cosplaye a scénky Star Wars, Tekken a iné.
Z conov ju môžete poznať aj ako prednášajúcu s prednáškami predovšetkým o cosplayi, animácii, Harry Potter a Doctor Who fandome. Cosplay výrobe a scéne sa tiež venuje aj v Space Unicorne vo svojej rubrike Cosplay 101.

Ďalšie dve porotkyne Vám predstavíme neskôr.

Prihlásiť sa do súťaže môžete do 7.11.2015, viac informácií nájdete v sekcii "Súťaže".


Šite a experimentujte,
tešíme sa na Vás.

Organizačný tím Nipponfestu a Hangukonu