Cosplay

Ak máte svoju obľúbenú anime, mangu, hru alebo iné médium a v nich postavy, ktoré vám prirástli k srdcu či nebodaj sa s nimi stotožňujete, tak cosplay súťaž môže byť skvelá príležitosť ako z predstavy spraviť skutočnosť. Zažite ten skvelý pocit, kedy nielen že vyzeráte ako vaša obľúbená postava, ale jednoducho ňou ste. Prihláste sa na Cosplay súťaže a ukážte čo vo vás je!

Ak patríte k tým, čo ešte nevedia, čo to cosplay je, vysvetlenie nájdete v nasledujúcich riadkoch. Názov cosplay vznikol spojením slov „costume“ a „play“. Prvé naznačuje, že to je samozrejme kostým určitej postavy, avšak nie je to len taký obyčajný, karnevalový a bez hlbšej pointy. Cosplay-u dodáva hlavný význam práve slovíčko „play“, ktoré znamená, že sa aj vžijete do postavy, ktorú si vyberiete – snažíte sa naozaj byť ako ona. Cosplayeri sú akoby multi umelcami, ktorí okrem šitia a výroby kostýmov vedia svoju postavu aj herecky stvárniť, pričom im nesmie chýbať aj určitá dávka kreativity. Snažia sa o čo najlepšie prevedenie svojej postavy ako z vizuálnej, tak aj z hereckej stránky.


 

Pravidlá súťaže

 • Registrácia do cosplay súťaže bude prebiehať do 7.11.2015.
 • Do konca registračnej doby je súťažiaci povinný organizátorom súťaže odovzdať obrázok postavy (v dobrej kvalite), hudbu/video na mail [email protected] a všetky povinné údaje v prihlasovacom formulári.
 • Cosplay súťaže sa dá zúčastniť v dvoch kategóriach: sólo, skupina. Skupina musí cosplayovať postavy z rovnakého zdroja. Obe kategórie budú hodnotené rovnako/spolu. Skupiny sa musia o prípadnú výhru podeliť.
 • Časový limit na pódiu pre sólistov je 1 minúta a 30 sekúnd. V prípade dlhšieho výstupu (napríklad ak používa náročné rekvizity ako kulisy) môžu využiť čas maximálne 3 minúty.
 • Časový limit na pódiu pre skupiny je 1 minúta a 30 sekúnd. V prípade dlhšieho výstupu môžu využiť čas maximálne 3 minúty.
 • Súťažiaci nemusia využiť celý tento čas, je to len vrchná hranica.
 • Súťažiaci môžu svoju scénku doplniť o hudbu alebo video (formát .mp3 a .avi). Hudbu alebo video posielajte v dĺžke vášho vystúpenia.
 • Súťaž bude mať dve kolá:

- Prvé kolo: Hodnotenie poroty. Každý súťažiaci strávi pár minút s porotou, ktorá bude predovšetkým hodnotiť kvalitu prevedenia kostýmu a splnenie všetkých pravidiel súťaže.

- Druhé kolo: Prezentácia kostýmu/postavy pred publikom.

 • Všetci súťažiaci sa musia zúčastniť oboch kôl.
 • Postavy, ktoré cosplayujete môžu mať svoj zdroj v: manga/anime, kreslených seriáloch, filmoch, TV seriáloch, komiksoch, video hrách… atď.
 • Súťaže sa môžete zúčastniť jedine s vlastnoručne vyrobeným kostýmom. Kostýmy ušité na objednávku alebo kúpené sú zakázané. Súťažiaci je na požiadanie poroty povinný doložiť dokumentáciu z výroby kostýmu (fotografie atď.) na potvrdenie autentickosti.
 • Súťažiaci sa môže zúčastniť súťaže s kostýmom, s ktorým už súťažil na inej súťaži, nie však s kostýmom, s ktorým sa umiestnil na inej súťaži.
 • Kostým nesmie obsahovať nebezpečné predmety (napr. akékoľvek zbrane, čo by sa mohli považovať za funkčné).
 • Vlastnoručne vyrobené rekvizity zbraní (z dreva, papiera, peny etc.) sú povolené na vlastnú zodpovednosť.
 • Kostýmy by mali byť vhodné pre maloletého diváka, čiže žiadna nahota a vulgarizmy.

Výsledky sú vyhlasované v dvoch kategóriach:

- Cena divákov :

 1. diváci hlasujú za svojho favorita odovzdaním hlasovacieho hárku,
 2. v tejto kategórii sa udeľuje jedno miesto.

- Cena poroty:

 1. porota hodnotí kvalitu prevedenia kostýmu, originalitu, prezentáciu a roleplay na pódiu,
 2. porota určuje tri víťazné miesta.

Cosplayu zdar. ;) Ďalšie info dostanete pred súťažou mailom. Prípadné otázky posielajte na mail [email protected].

Porotcovia pre tento rok:

1. Hermy
hermy46.deviantart.com
facebook.com/ForeverSecondDivadlo
spaceunicorn.sk/blog/author/hermy


 

2. Niky
facebook.com/NikySithMinkaCosplay
facebook.com/CzechoslovakLolCosplayers

http://niky-neko.deviantart.com/

 

3. Kasame
http://facebook.com/HaHaCosplay
kasamebakame.deviantart.com
abbies-grotto.tumblr.com

Registračný formulár

0Komentárov